Znaczenie strony internetowej dla biznesu

Jesteś przedsiębiorcą? Wydaje Ci się, że w Twojej branży posiadanie strony internetowej jest całkowicie niepotrzebne, gdyż nie prowadzisz sprzedaży tym kanałem? Nic bardziej mylnego! Strona internetowa to Twoja najważniejsza wizytówka.

W dzisiejszych czasach, Internet to medium stanowiące główny kanał informacyjny. Użytkownicy dokonują tutaj zakupów, sprawdzają ceny, opinie i poszukują danych. Strona internetowa daje mnóstwo możliwości i przede wszystkim – przedstawia Twoją ofertę. Jeśli Ty tego nie zrobisz – skorzysta na tym Twoja konkurencja.

Co powinna zawierać strona internetowa?
To jak powinien wyglądać serwis internetowy zależne jest od tego czym zajmuje się Twoja firma. Wszak, inaczej będzie wyglądać strona osoby zajmującej się sprzedażą np. artykułów rolniczych, a inaczej witryna szewca.

Być może wiele osób w tym momencie złapało się za głowę. Strona internetowa szewca? Po co to komu? Po co komu serwis o naprawie i konserwacji butów? Otóż, pozwoli to na sprowadzenie jeszcze większej ilości klientów.

Co prawda niekiedy wystarczy dodać wizytówkę do katalogu firm. Nie mniej jednak – na te nie mamy wpływu. Własną stronę możemy reklamować, pozycjonować i dowolnie modyfikować. Dla przykładu, możemy umieścić zdjęcia „sprzed” i „po” renowacji. To z całą pewnością przekona nie jednego klienta.

Z kolei w przypadku działalności handlowej – kluczowe jest przedstawienie oferty. Umieść dosłownie wszystko to, co sprzedajesz – opisując i używając słów kluczowych. Dzięki temu, sprowadzisz na swoją witrynę nie tylko osoby wyszukujące hasła brandowe, ale także ogólne. Wzrost klientów – gwarantowany.

Poza opisem usług/produktów, na stronie internetowej powinny znaleźć się informacje kontaktowe: numer telefonu, mapa dojazdu, adres e-mail. Ponadto, można się pokusić o kilka informacji o firmie, jej historii i sukcesach. Dzięki temu, przekonamy potencjalnego klienta, że jesteśmy wartościowymi kontrahentami.

Nie ma Cię w Internecie = nie istniejesz!
Ile razy zdarzyło Ci się powiedzieć „o, to tutaj jest pizzeria?”, „wow, nie wiedziałem, że tu jest sklep”. To całkowicie normalne! Nie znamy przecież dokładnie całej topografii i tego, co znajduje się w danym miejscu. Oznacza to, że dla wielu osób po prostu nie istniejesz.

Każdego dnia tysiące internautów wyszukują frazy takie jak:

  • Szewc Warszawa, Szewc Świnoujście, Szewc Gdańsk
  • Sklep zoologiczny w Gdańsku, Sklep dla zwierząt w Warszawie

Tyczy się to dosłownie każdej branży. Internet to ogromny potencjał nowych klientów! Dlatego też, poza stworzeniem strony internetowej, warto zadbać także o stosowną reklamę.

Reklama w Internecie – dla każdego!
Zakup banneru lub miejsca na reklamę to spory wydatek. Nie każde przedsiębiorstwo ma odpowiednie budżety na wyświetlanie bilbordów i tym podobnych. Alternatywą jest reklama w sieci, którą umożliwiają wszelkie media społecznościowe (możliwość targetowania reklamy), google adwords i wiele, wiele innych.

Marketing w sieci funkcjonuje od lat. Coraz więcej firm z niego korzysta – niezależnie od branży od wielkości przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz