Jak stworzyć dobrą stronę dla firmy?

Wydaje Ci się, że stworzenie witryny internetowej kosztuje krocie? Nic bardziej mylnego! Udowodnimy, że już za kilkaset złotych możesz samemu stworzyć świetnie wyglądającą, profesjonalną stronę internetową!

Oczywiście, jeśli chcesz otworzyć platformę sprzedażową to musisz liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami. Nie mniej jednak, koszt wizytówki wraz z kilkoma podstronami jest naprawdę niewielki.

Krok pierwszy: ZAKUP DOMENY
Profesjonalny adres to podstawa marketingu. Wybierz krótką, łatwą do zapamiętania domenę. Jeśli Twoja firma ma rozpoznawalną nazwę – możesz skorzystać z brandu.

Możesz zarejestrować domeny z różnym rozszerzeniem. My jednak polecamy skoncentrować się na .pl, gdyż jest ona świetnie kojarzona.

Domenę zarejestrujesz w wielu firmach. Wybór jest dowolny. Przed zakupem sprawdź jednak cenę nie tylko pierwszej rejestracji, ale także odnowienia po roku.

Krok drugi: WYBIERZ HOSTING
Hosting, czyli miejsce przechowywania Twojej strony. Wybór hostingu jest ważny, gdyż tempo ładowania strony ma wpływ między innymi na pozycję w wyszukiwarkach, współczynnik odrzuceń czy po prostu komfort użytkownika.

Dla małej witryny wystarczą niewielkie konta hostingowe, których koszt zwykle nie przekracza kilku-kilkunastu złotych miesięcznie.

Krok trzeci: INSTALACJA CMS
Nawet jeśli nie masz wiedzy na temat tworzenia stron internetowych – to bez obaw. W dzisiejszych czasach zainstalowanie systemu treści takiego jak Joomla czy WordPress odbywa się w banalny sposób. Można porównać to do instalacji średnio zaawansowanej aplikacji w naszym smartfonie.

Dobre hostingi wyposażone są w systemy automatycznej instalacji. Proste kreatory pozwalają zainstalować stronę opartą o CMS. System zarządzania treścią taki jak WordPress (polecamy!) posiada intuicyjny panel administracyjny.

Krok czwarty: PERSONALIZACJA
Poprzez termin personalizacji rozumiemy – wybór szablony (zarówno wordpress, jak i joomla oferują wiele darmowych skórek), wprowadzenie informacji, zmianę logo, ustawienie menu.

Personalizację można zlecić zewnętrznej firmie u której zakupujemy skórkę wordpress. Wiele firm oferuje taką usługę za kwotę nie wyższą niż 50-100zł (przy zakupie szablonu).

Krok piąty: UZUPEŁNIANIE W TREŚCI
Systemy zarządzania treścią umożliwiają sprawne i bardzo szybkie modyfikowanie strony internetowej. Możemy wrzucać zdjęcia, artykuły, opisy, tabele. Dosłownie wszystko to, czego chcemy.

W tym kroku należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekuje mój klient? I po prostu o to zadbać. Wszak, w przypadku różnych usług/towarów – oczekiwania są inne.

Krok szósty (opcjonalny): REKLAMA
Samo posiadanie strony internetowej nie sprawi, że nagle zdobędziemy mnóstwo klientów. Wszak, konkurencja jest całkiem spora. Aby ją wyprzedzić musimy zainwestować w reklamę. Tę możemy realizować na wiele różnych sposobów, tj. Facebook Ads, Google Adwords, Pozycjonowanie itd. Więcej na temat form reklamowych przeczytają Państwo w osobnych publikacjach.

 

Jak widzisz – stworzenie strony jest naprawdę banalne! Wystarczy zainwestować 15 złotych w domenę (koszt roczny), 50-70 złotych w hosting (koszt roczny) i cieszyć się prostą wizytówką.

Więcej szczegółowych informacji już wkrótce.

Dodaj komentarz