Wnętrza światłem malowane

Inteligentne oświetlenie w domu może spełniać wiele różnych zadań. Wprowadzić w jednej chwili niesamowity nastrój. Dostosować kolorystykę wnętrza do rodzaju odtwarzanej muzyki, czy oglądanego filmu. Zapewnić odpowiedni klimat podczas zasypiania i porannego przebudzenia. A nawet wpłynąć na bezpieczeństwo twojego mieszkania. Jak to możliwe?

Wyjątkowa atmosfera, a inteligentna żarówka

Dzięki inteligentnemu oświetleniu istnieje możliwość stworzenia wyjątkowej atmosfery każdego pomieszczenia. Można na przykład dobrać odpowiednie światło pokoju w zależności od nastroju. Albo „odświeżyć” pomieszczenie zupełnie nowym kolorem. Można też dostosować barwę swojego lokum do wykonywanej czynności (czytanie, relaks, potrzeba koncentracji). Albo też stworzyć niesamowity klimat podczas kolacji z przyjaciółmi.

Inteligentne oświetlenie w domu może także zapewnić bezpieczeństwo. Gdy w domu palą się światła, jest to oznaką, że ktoś w nim aktualnie przebywa. Inteligentne światła mogą zapalać się automatycznie po zmroku, i to naprzemiennie w różnych pomieszczeniach. Można je zaprogramować, by włączały się i wyłączały losowo. Ale można też sterować światłem w dowolnym czasie i to bez względu na to, gdzie się przebywa.

Synchronizacja inteligentnego oświetlenia

Inteligentne oświetlenie daje też możliwość synchronizacji świateł z gatunkiem oglądanych przez nas filmów, rodzajem słuchanej muzyki, czy klimatem ulubionych gier komputerowych. Dzięki temu filmy stają się o wiele ciekawsze, gry komputerowe zwiększają swój realizm i z większą mocą wzbudzają emocje, a muzyka bardziej trafia do wnętrza i odpowiednio nastraja.

Pobudka, to nie łatwy temat. Zwłaszcza gdy ma to miejsce w ciemne, zimowe poranki lub w deszczowy, pochmurny dzień. Dlatego niezwykle ciekawym rozwiązaniem, jakie oferuje inteligentne oświetlenie w domu, jest walor kolorystyczny, pomagający zasnąć lub doznać delikatnego przebudzenia, po przespanej nocy. Odpowiednie ustawienie świateł spowoduje, że poranek nastąpi w naturalnych promieniach wschodzącego słońca, a sen poprzedzi widok kojącej czerwonej poświaty, imitującej urokliwy zachód słońca.