Oświetlenie inne niż wszystkie

Zwykle dobierając oświetlenie do naszych wnętrz, kierujemy się tymi samymi powtarzalnymi schematami. Skutkiem tego jest fakt, iż większość mieszkań (przynajmniej w kontekście oświetlenia) wygląda podobnie. Czy jednak to jest naszym celem? Zapewne nie. Może warto rozejrzeć się i poszukać dla siebie czegoś wyjątkowego, dopasowanego do użytkownika jak buty czy okulary. Zastanówmy się, co mamy do dyspozycji?

Innowacyjne rozwiązania dzięki inteligentnemu oświetleniu

Rynek artykułów oświetleniowych oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań, spośród których chyba najciekawszym jest inteligentna żarówka. To urządzenie, które łączy w sobie funkcje kilku innych akcesoriów. To już nie tylko czasomierz sprzężony z żarówką. Nowoczesna technologia otwiera przed nami nowe możliwości.

Sterowanie oświetleniem

Decydując się na montaż inteligentnych systemów oświetleniowych, dajemy sobie możliwość np. sterowania z poziomu aplikacji na smartfona. Można dowolnie ustawić kolor, natężenie i inne parametry jednocześnie w kilkunastu punktach oświetleniowych naszego mieszkania.

Smart żarówka

Żarówka smart to rozwiązanie nie tylko dla osób lubiących nowinki technologiczne. To z pozoru prosty przedmiot posiadający wiele funkcji, co w połączeniu z aplikacjami i oprogramowaniem daje wysoce zadowalający efekt. Sterowanie za pomocą telefonu (ale nie tylko, można również sterować głosem, siedząc wygodnie w swoim ulubionym fotelu) sprawia, że w bardzo prosty sposób możemy zmienić ustawienia np. w drodze z pracy tak, aby dom przywitał nas ulubionymi barwami. Możliwe jest zastosowanie choćby jednej żarówki, jednak decydując się na wiele punktów oświetleniowych, stwarzamy sobie doskonałe pole do eksperymentów.

Zmiana nastroju jednym kliknięciem

Niezależnie od tego, co aktualnie robimy i jaki mamy nastrój możemy za pomocą kliknięcia w ekran smartfona lub używając komendy głosowej dostosować poziom i intensywność oświetlenia do danej chwili. Nigdy wcześniej nie było to tak proste. Jakie rozwiązanie sprawdzi się w naszym domu? To zależy tylko i wyłącznie od naszej inwencji i oczekiwań. Bez wątpienia jednak jest to coś, nad czym warto się pochylić. Próżno szukać użytkowników żarówek smart, którzy byliby niezadowoleni.