Co to jest inteligentna żarówka?

Nie da się ukryć, że oświetlenie pomieszczeń w domu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i komfort. Jak wiadomo jasne światło znacznie poprawia nasze samopoczucie, a przyciemnione pomaga wprowadzić do wnętrza odpowiednią atmosferę. Co więcej oświetlenie jest istotnym elementem całego wystroju wnętrza. Inteligentna żarówka pozwoli nam nad nim zapanować i mieć całkowitą kontrole nad tym, jakie światło panuje we wnętrzu.

Czym jest inteligentna żarówka?

Inteligenta żarówka jest innowacyjnym rozwiązaniem, w których zrezygnowano z użycia żarników jako źródła światła. Zamiast nich w inteligentnych żarówkach zastosowano diody LED. Co więcej może być ich kilka, co uzależnione jest głównie od tego w jakim celu urządzenie będzie wykorzystywane, a także od funkcji jakie posiadać będzie urządzenie. Należy również wiedzieć, że w modelach inteligentnych żarówek, które są nieco droższe, można spotkać diody w różnych kolorach. Co więcej można łączyć je w różnych konfiguracjach, a także zmieniać ich natężenie, dzięki czemu można korzystać z milionów kolorystycznych wariantów.

Inteligentne żarówki

Inteligentna żarówka nie potrzebuje także żadnej specjalistycznej lampy, można ją bowiem zamontować tak, jak zwykłą żarówkę. Uruchomimy ją też za pomocą dotychczasowego włącznika światła. Niemniej jednak, jeśli chcemy skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, które oferuje nam to inteligentne urządzenie, należy skonfigurować połączenie z domową siecią Wi-Fi. W przypadku niektórych modeli, można także pobrać na tablet lub smartfon specjalną aplikację. Pamiętajmy, że każdy producent udostępnia autorską aplikację, dzięki której możliwe jest zdalne sterowanie inteligentną żarówką. Wówczas, w zależności od modelu jaki zakupiliśmy, możemy zdalnie sterować nie tylko światłem, ale także natężeniem i barwami światła. Co więcej z poziomu smartfona lub tableta będziemy mogli dowolnie światło zaciemnić lub rozjaśnić, a nawet stworzyć autorskie scenariusze dla oświetlenie i kontrolować zużycie energii. Największą zaleta inteligentnych żarówek jest ich ogromnie długa żywotność. Niektóre modele deklarują działanie przez nawet 20 lat.